VINGE VEERANDSADA - Tartu Mänguasjamuuseum 25!

2019. aasta maikuus saab mänguasjamuuseum juba 25. aastaseks. Nende aastate jooksul on kogutud mitu hoidlatäit mänguasju, ette näidatud sadu ilusaid näituseid ning saadud nende eest uhkeid auhindu, korraldatud peaaegu et loendamatul hulgal perepäevi, sünnipäevapidusid, etendusi ja muid toredaid mänguasjateemalisi üritusi ning loomulikult ka mängitud.

Juubeliaastalgi on muuseumil palju põnevat plaanis, sest VINGE VEERANDSADA vajab tähistamist!

* Aasta sissejuhatuseks võõrustasime lõunanaabreid ning avasime 17. jaanuaril koostöös Läti Ajaloomuuseumiga näituse "Läti mänguasjad", mis jääb avatuks kuni 20. aprillini. 
 
* Veebruaris nägi ilmavalgust lasteraamat "Nässu ja lumekruubid". Raamat räägib muuseumis elavast mängukarust nimega Nässu, tema sõbrast Lillekäpast ning paljudest teistest muuseumiasukatest. Raamatu esmaesitlus oli 22. veebruaril Teatri Kodus, Tallinnas esitleti raamatut emakeelepäeval, 14. märtsil.
 
* Lükkame hoo sisse täiskasvanutele mõeldud fotomälestuste kogumise kampaaniale "Minu ilus hetk mänguasjamuuseumis"
ja lastele mõeldud joonistusvõistlusele "Minu mänguasjamuuseum".
Fotode kogumise viimane päev ja ka joonistusvõistluse tähtaeg on 15. aprill 2019.
 
* Märtsis tähistasime kultusnuku Barbie 60. juubelit teemakohase näituse "BARBIE 60" ja ülilaheda perepäevaga "Barbie sünnipäev".
Näitus ja perepäev said teoks koostöös OÜ Rimonne Balticuga. 

* 27. märtsil avati näitus "Nässu ja lumekruubid" Tartu Linnaraamatukogu lasteosakonnas.
 
* Aprillis saame kõiki 1950.-1960. aastate lapsi rõõmustada toonaseid aegu meenutava uue näitusega "Täiesti tavaline lapsepõlv".
 
* 18. mail kella 11-15 toimub mänguasjamuuseumi suur sünnipäevapidu "VINGE VEERANDSADA!". Mängime just neid mänge ja teeme just neid töötubasid, mis läbi vinge veerandsaja on meie külalistele kõige rohkem rõõmu pakkunud. 
 
* Nagu juba tavaks saanud, saab muuseumi hoovil ka suveteatrit näha. Milline seiklus meid kõiki sel suvel ees ootab, saab teada juba varakevadel.
 
 
JUBA TEHTUD JUUBELIAASTA RAAMES:
* Juubeliaasta eelüritusena loodi koostöös Teatribussiga muuseumi juurde BEEBITEATER. Beebiteatri avalavastus kannab nime "Pärismängult" ning see on mõeldud kõige pisematele teatrisõpradele, kellel vanust kuni 3 aastat.
* 2018. aasta lõpul avasime NUKUKODUDE MUUSEUMI Teatri Kodus. Uues muuseumis saab näha kollektsionäär Heli Männi kogusse kuuluvaid nukumaju.