Lasteraamat "Nässu ja lumekruubid"

2019. aasta veebruaris ilmus taas kord üks raamat, mille kaante vahel tegutsevad mänguasjad elavad oma igapäevaelu Tartu mänguasjamuuseumis. Raamat kannab pealkirja "Nässu ja lumekruubid".
 
Ühes täiesti keskmise suurusega Eesti linnas nimega Tartu on mänguasjamuuseum. Seal elavad kaks rõõmsat mängukaru, kelle nimed on Nässu ja Lillekäpp. Nässu on toimekas siniste silmadega askeldaja, kes tahab maailmas kõiki asju ise järele proovida. Lillekäpp on arukas ja terane mänguasjade direktor, kes hoiab kõikidel muuseumi asjadel ja muuhulgas ka Nässul silma peal. Nässu on Lillekäpa arvates üks präänik-väänik, aga siiski väga armas.

Nässu lugude teises raamatus tuleb sinisilmse karu pähe mõte hakata kirjanikuks. Lillekäpal tuleb aga mõte, et miks ei võiks Nässu hakata hoopis ehitajaks, müüjaks, pagariks või kunstnikuks. Ameteid on ju nii palju ja võibolla saaks Nässust sedasi katsetades koguni maailma ainus telliskividele luuletusi kirjutav ehitaja või siis pirukaid kokku õmblev pagar.

***

Tekst - Marge Pärnits
Fotod - Siim Vahur
Kujundus - Maarja Roosi 
Kirjastaja - Tartu mänguasjamuuseum (2019)
Trükitud trükikojas Printon

Raamatu valmimist on toetanud Tartu Kultuurkapital ja Hooandja. Raamatut saab osta Tartu mänguasjamuuseumi muuseumipoest ning Apollo ja Rahva Raamatu kauplustest üle Eesti.