NÄITUS "50 superfakti mänguasjadest!"

Tahad hiilata teadmistega, mida kellelgi teisel ei ole? Tahad üllatada oma sõpru lugudega Vana-Egiptuse mängukarudest või mitmetuhande aasta tagustest mänguasjaleidudest? Siis on mänguasjamuuseumi näitus 50 SUPERFAKTI MÄNGUASJADEST täpselt see koht, mis sulle erilised superteadmised annab!

Kogujaile huvi pakkuvaist esemeist on eksponeeritud nii Spice Girl’si lauljaid kujutavad nukud, mida on maailmas müüdud miljoneid komplekte, kui ka esimene ekstra poistele disainitud nukk G.I. Joe.  Ilu hindav mänguasjafänn võib uudistada elegantset biskviitportselanist kaunitari, kes kannab uhkusega mänguasjamuuseumi kogus järjekorranumbrit 1, põnevuse ihaldajal on võimalik uurida riigisaladusi luuravaid mänguasju. Salapärast vaimustuja saab näituselt teavet nukkudega seotud uskumuste kohta ja võib kohtuda sügavalt pahaendeliste või hoopis eriliselt õnnetoovate esemetega.

Ajaloohuvilistele on välja pandud mänguasjammuuseumi kogudest pärinevad haruldased Tartust leitud nukupeade vormid, mille järgi valati nukke üheksa aastakümmet tagasi ning Saaremaa muuseumi kogudest pärinevad vanad lauamängunupud, millega viimati mängiti tõenäoliselt 8. sajandil. Seda, kas Egiptuse vaaraodele pandi hauda kaisukarumuumiad kaasa või mitte, saab igaüks lähemalt uurida juba näitust uudistama tulles. 


LOE JA VAATA ROHKEM >>>
22.10.2021 RING FM hommikuprogramm  HOMMIKUINTERVJUU: MARGE PÄRNITS, Faktide näitus
25.10.2021 AK uudised Pärnits: kui Lähis-Ida maades keelati ära Barbie, võeti tootmisse nukk nagu Fulla
26.10.2021 Tartu linna uudised Mänguasjamuuseum avab näituse superfaktidest!
29.10.2021 ERR saade Ringvaade Tartu mänguasjamuuseumis saab näha Spice Girls'e ja 130-aastast portselannukku
01.11.2021 Õhtuleht Vahva mänguasjamaailm: kas Egiptuse vaaraodele pandi tõepoolest hauda kaasa kaisukarumuumiad?
01.11.2021 Klassikaraadio DELTA Mänguasjamuuseum pakub näitust superfaktidest
02.11.2021 Hommikuintervjuu raadio Elmaris Ärka, kaunis maa!