Galeriinäitus "Armastusega vanaemalt" kuni 7.01.2024

Tartu Mänguasjamuuseumi galeriis saab kuni 7. jaanuarini uudistada näitust „Armastusega vanaemalt”. Välja on pandud käsitsi maalitud portselannõud, mida vanaema Helve lasi lapselaps Laurale valmistada 18 järjestikusel aastal.

Enamik neist tassidest ja taldrikutest on maalitud Tartus asuvas Mikkeli galeriis. Esimesed nõud maalis 2005. aastal Leelo Leelo Lee Vaher, viimatised nõud on valminud põhiliselt Kersti Raidma-Suumanni käe all, kelle sõnutsi oli portselanimaal tollal moes ja eriti palju käidi pereliikmetele nõusid ostmas just enne jõule. „Galerii portselanimaali kursustele tulid tavaliselt vanemad prouad, kes olid midagi juba tellinud, kuid tahtsid siis juba ka ise kätt proovida. Isemaalitud nõudel kujutati sel ajal moes olnud tegelasi nagu näiteks Pokemone, Transformereid või Käsna-Kallet,” selgitas Raidma-Suumann.

Mänguasjamuuseumi väikeses poes on uue näitusega seoses senisest suurem valik lastele ja nende mänguasjadele sobilikke laua- ja mängunõusid. Poes on nii käsitsivalmistatud keraamikat kui ka suurte vabrikute toodangut, lisaks leiab poeriiuleilt ka mängutoite, mida nukkude ja mängukarude taldrikuile panna.

Galeriinäitust „Armastusega vanaemalt” saab külastada tavapärase muuseumipiletiga.