Mängukoerte näitus linnaraamatukogus

22.10-30.11.2020 sai Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonnas näha näitust „Koerad ja kutsikad, pontud ja pitsud“. Näitusele olid välja pandud mängukoerad Tartu Mänguasjamuuseumi kogudest ning koerateemalised lasteraamatud linnaraamatukogust.

Lastele ja noortele kirjutatud raamatuis esinevad sageli nii koerad, kes saadavad tegelasi läbi raamatu kui ka need loomad, kes on ise raamatute peategelaseks. On koeri, kes troonivad uhkelt raamatukaanel ja neid, kes on vaid episoodilised tegelased. Sellest, kui tähtis on laste jaoks koer, annab aimu seegi, et raamatukogus käivad külas spetsiaalsed lugemiskoerad, kes annavad endast parima, et lapsest saaks julge ja tubli lugeja. Raamatuis olevad koerad aitavad aga lastel unistada oma tulevasest koerast ning märgata seda karvast sõpra, kes kodus innukalt sabaga põntsutab ja väikese peremehe või perenaise tähelepanu ootab.

Näitus kuulub sarja „Muuseum kohtub raamatukoguga“, mille raames kombineeritakse mänguasjamuuseumi esemeid lasteraamatutega.