Näitus "Poola mängib" alates 10.07.2024

POOLA MÄNGIB. BAJO kvaliteetpuidust mänguasjad

Poola lõunaosas, Krakowist vaid mõnekümne kilomeetri kaugusel on väike külake nimega Kamionna. Just seal asub üks vähestest Poola tänapäeva mänguasjatootjaist – perefirma, kus valmistatakse BAJO kaubamärki kandvaid lelusid. Firmale nime valides mõistsid asutajad, et pole vaja teha enamat, kui vaid jätta nimeks enda perenimi Bajor, aga viimane täht kasutada ära registreeritud kaubamärgi sümbolina. Tulemuseks on igati lõbus ja sobiv sõnamäng BAJO®, mis passib hästi mänguasju tootvale ettevõttele.
Sellise mängulise nimega tootja mänguasju saab uudistada mänguasjamuuseumi galeriinäitusel, samuti saab näituse kõrval oleval mängualal proovida kätt BAJO memoriinide ning osavusmänguasjadega mängides. Näitusel tasub tähelepanu pöörata ka väljapandud pakenditele, sest BAJO disainerid olid mänguasjatootjate hulgas ühed esimesed, kes hakkasid rõhutama pakendite puhul ökoloogilisuse tähtsust. Nad leidsid nimelt, et mänguasjad ise peavad olema nii atraktiivsed, et vajavad juurde vaid lihtsat papist karpi.
Tulge näitusele, proovige BAJO mänguasju ja tundke mängimisest rõõmu!

Näitus jääb avatuks oktoobri keskpaigani. 

Tartu Mänguasjamuuseumisse jõudis tänapäevaste Poola mänguasjade  väljapanek Poola Vabariigi Suursaatkonna abil. 
Väljapanek kuulub näituse "Euroopa mängib" raames toimuvate satelliitnäituste sarja, on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist ja Tartu Mänguasjamuuseumi juubeliaasta "Mänguasjamuuseum 30" programmist.