Näitus "Teater algab lugudest"

Näitus "Teater algab lugudest" räägib sellest, kuidas mõned lastelood on aegade jooksul hakanud elama oma elu, levinud ühest riigist teise ja leidnud tee miljonite lasteni õhtujuttude, etenduste ja filmide kaudu. Need räägivad headusest ja kurjusest, õiglusest ja ülekohtust, süllesadanud õnnest ja kohutavast trööstitusest, imelistest seiklustest, hädaohtude trotsimistest ja paljust muust.

Arvukad lood on jõudnud ka Eesti teatrilavadele. Eriti armastatud on igihaljad muinasjutud nagu Okasroosike, Pöial-Liisi, Saabastega kass jne. Teatri Kodu esimeses lavastuses 2010. aastal sai kaasa elada südamlikule kodumaisele Sipsikule. Uue aja lapsi on rõõmustanud samuti näiteks koeratüdruk Lotte ja tema sõprade tegemised.

Näitusel on välja pandud mänguasjad tuntud lastelugudest nii meilt kui ka mujalt. Kas sinu pere lemmikloo tegelased on vitriinis? Kas mäletad, milliseid saiu vehkis Karlsson sisse Majasokult? Kus magas väike Pöial-Liisi? Kuhu peitis end noorim kitsetall hundi eest?

Loodame, et näitust vaadates tekib tahtmine kodus vanade armsate lugudega või seni veel teadmata juttudega raamatud välja otsida. Miks mitte vahva teatrietenduski maha mängida. Algust saab teha kasvõi näitusel endale kuninga- või printsessikrooni pähe pannes ja troonile istudes.