"Tartuga targaks" mänguasjamuuseumis 02.03.2019

2. märtsil korraldavad Tartu muuseumid tartlastele suunatud päeva „Tartuga targaks“. Avame ja avastame Tartut kui uuendusmeelset linna, mis on sajandeid edukalt ajaga kaasas käinud. Mänguasjamuuseumis saab sel päeval avastada suuri ja väiksemaid nukke, kes mänguasjamuuseumis välja on pandud. 

MIDA SAAB MÄNGUASJAMUUSEUMIS AVASTADA?
Tartu mänguasjamuuseumi püsinäitusel on välja pandud nukke paljudest aastakümnetest. On uhkeid portselanpeadega kaunitare, isevalmistatud armsaid kaltsunukke ning pisikesi taskusse mahtuvaid lemmikuid. Muuseumis ringi käies leiab küllap nii mõnegi endale tuttava mänguasja. Kõige tähtsam on aga see, et targaks saab ikka ise midagi tehes. Seepärast ongi 2. märtsil muuseumi mängutoas kõigile avatud töötuba "Lõnganuku meisterdamine". 
Osaleda saab tavapärase muuseumipiletiga.


MIDA SELLEL PÄEVAL TARTUS VEEL TEHA SAAB?
Tartu muuseumid vaatasid oma rikkalikes varakambrites ringi ning pakuvad tähtsa päeva puhul valikut tähenduslikest esemetest, kaasakiskuvatest lugudest ja inimestest. Linnas toimuvad temaatilised elamusekskursioonid kunagistesse innovatsioonimekadesse, mis panid Tartu tartlaste jaoks kiiremini pöörlema. Neile, keda paelub rohkem tulevik, toimuvad päeva jooksul projekti „Tark Tartu“ erinevate lahenduste tutvustused.Mis sellest paremaks saab ja kuidas need tartlaste elu muudavad, saab selgemaks juba 2. märtsil üle kogu linna toimuvates ettevõtmistes ja töötubades.


“Tartuga targaks” on osa Tartu Muuseuminädalast. Vaata lähemalt siit >>>