Lavastused

Meie uue hooaja mängukavas on Tartu Mänguasjamuuseumi omalavastuseed VÄIKE PRINTS ja RAHA-HAA-HAA! ja Vanemuise teatri lavastused AINO JA HALDJAS, SÖÖBIK JA PISIK, VIKS JA KOBA ning PETTSON JA FINDUS.

Lisaks tulevad Teatri Kodule külla paljud meie vanad ja uued sõbrad nagu klounid Piip ja Tuut, Miksteater, Vana Vabriku Kinoteater, Teater Must Kast, Tartu Spontaansusteater, Mustkunstiteater, Teatribuss ja Dan le Man. Lisaks Eesti teatritele külastavad meid sel hooajal ka külalisteatrid Soomest, Leedust ja Venemaalt!


 

Raha-haa-haa
Tartu Mänguasjamuuseum

 

Väike prints
Tartu Mänguasjamuuseum

Lastelavastus „Raha-haa-haa“ põhineb samanimelisel 2014. aastal ilmunud lasteraamatul, mille autoriks on Leelo Tungal. Südamlik lugu räägib kahest kuningriigist – Naerumaast ja Vihamaast - ning seal valitsevatest kuningatest, andes nii väikesele kui ka suurele vaatajale hea ettekujutuse sellest, kui palju saab maailmas naeruga ära teha.

Kestus 50 minutit
Vanusele 5+

Loe pikemalt lavastusest >>>

Vaata kogu MÄNGUKAVA või külasta veebipoodi ja OSTA PILET.
 Lastelavastus "Väike prints" põhineb prantsuse kirjaniku Antoine de Saint-Exupéry maailmakuulsal samanimelisel teosel, mis mõtiskleb elu ja inimloomuse üle ning kutsub kaasa mõtlema üksinduse, sõpruse ja armastuse teemadel.

Kestus 50 minutit
Vanusele 5+

Loe pikemalt lavastusest >>>

Vaata kogu MÄNGUKAVA või külasta veebipoodi ja OSTA PILET.
 
 
 
   

AINO JA HALDJAS
Teater Vanemuine,
Priit Strandbergi lastelugu

 

SÖÖBIK JA PISIK
Teater Vanemuine,
Urmas Sisaski lastemuusikal
Thorbjørn Egneri raamatu ainetel

Haldjas Aldjal on ülesanne: ta peab välja uurima, milline on Aino suurim soov. Aino suurim soov tuleb täita. See on kõige tähtsam. Aino aga teab, et oma suurimaid unistusi ei tohi välja rääkida, sest siis ei lähe need täide. 

Kestus 40 minutit
Vanusele 5+

Loe pikemalt lavastusest >>>

Esietendus 2. novembril 2016 Teatri Kodus

Vaata kogu MÄNGUKAVA või külasta veebipoodi ja OSTA PILET.

 

Sööbik ja Pisik on Norra lasteraamatu tegelased, kes elavad Jussi hambaaukudes. Neil on väga hea elu, kuna Juss sööb siirupiga saia ning ei pese pärast seda hambaid. Lõpuks peab talle appi tulema hambaarst.

Kestus 40 minutit
Vanusele 3+

Loe pikemalt lavastusest >>>

Vaata kogu MÄNGUKAVA või külasta veebipoodi ja OSTA PILET.


 
  
   

PETTSON JA FINDUS
Teater Vanemuine,
autor Sven Nordqvist

 

VIKS JA KOBA
Teater Vanemuine

Pettson on üksik vanamees, kes elab oma metsatalus. Ühel kaunil päeval helistatakse tema ukse taga kella ja sisse astub… kingitus ise! Ei saa öelda, et Pettson poleks üllatunud, kui kingikastist ilmub kass. Kuidas vanamehest ja kassist sõbrad saavad, näeb aga juba teatrisse tulles.

Kestus 65 minutit
Vanusele 4+

Loe pikemalt lavastusest >>>

Vaata kogu MÄNGUKAVA või
külasta veebipoodi ja OSTA PILET.

 Lugu kahest koolilapsest, kes õpivad üksteisega võistlemise asemel hoopis üksteise erinevusi austama. Viks on tubli. Koba on koperdis. Viks on tuliusin. Koba jälle pika taibuga. Viks teab, kuidas asjad olema peavad. Koba jälle seda, kuidas nalja saab.
Tänane matemaatika kontrolltöö kujuneb seikluseks, kus ülesanded väljuvad lehekülgedelt ja numbritest saavad tegelased. Viks ja Koba seisavad silmitsi tehetega, kus võrdselt on vaja nii ühe taipu kui teise loomingulisust.

Lugu jõuab publikuni füüsilise komöödia ja objektiteatri võtmes.
Esietendub Teatri Kodus 3. märtsil 2018

Vaata kogu
MÄNGUKAVA või külasta veebipoodi ja OSTA PILET.
 
  
   

Külalised hooajal 2017/2018

  
  

Saabastega kass
Miksteatri suvelavastus

  10.-22. juulini Teatri Kodu sisehoovil

Miksteatri suvelavastus "Saabastega kass" on tore koguperetükk, mida soojal suveõhtul hubasesse Teatri Kodu hoovi vaatama tulla. Tuntud muinasloos tegutsev saapaid kandev kass pole küllap kellelegi tundmatu. Millised on aga tema tembud sel suvel ...


Piletid on müügil Teatri Kodu kassas (Lutsu 2),
veebipoes pood.mm.ee ja Piletilevis.

Piletite hinnad on 10 ja 12 eurot,
alates 1. juulist 12 ja 14 eurot.

Etendus on ühe vaheajaga ja kestab 2 tundi.

Loe lähemalt lavastuse kohta
ja osta pilet otse veebist >>>

Halloo!

Tantsuklubi KOIT
 
   
Lastelavastus „HALLOO!“ on õpetliku sisuga lugu sellest, kui oluline on suhtlemine ja ka sellest, et peaaegu mitte keegi ei oska mõtteid lugeda.

Kõik etendused toimuvad TASUTA. Miks? Et anda lastele üle Eesti ehe ja õpetlik teatrikogemus sõpruse teemal ning õpetada midagi väga olulist – sõprust ei saa raha eest osta!

Loe edasi ja broneeri endale koht etendusel >>>
 

Piip ja Tuut on Lõvi Lõrr ja Jänes Jass
Teater Piip ja Tuut

 

Lutsukomm ja 200 vanaisa
NUKU

Piip ja Tuut toovad Tartusse uuslavastuse peredele -
"Piip ja Tuut on Lõvi Lõrr ja Jänes Jass", mis on sündinud 45 aastat tagasi ilmunud Olivia Saare lasteraamatu "Lõvi Lõrr ja Jänes Jass" põhjal.

Piip ja Tuut esitavad Olivia Saare loodud tegelaskujude Lõvi Lõrri ja Jänes Jassi juhtumisi ja seiklusi just sellistena, nagu paljud neid mäletavad samanimelisest raamatust. Kumb on Piip ja kumb on Tuut, kes on Jass ja kes on Lõrr, jääb vaatajale üllatuseks ning selgub alles siis, kui etendus on oma silmaga ära nähtud.

Vaata kogu MÄNGUKAVA või külasta veebipoodi ja OSTA PILET.

 

Kujutle lutsukomme, mis panevad lapse hambad igavusest peitust mängima, nii et nad üksteise järel suust kaovad. Kujutle sviitrit, kes sööb nuudleid, ja muutub sellest järjest pehmemaks ja soojemaks. Kujutle aias põõsa küljes võrsunud kahtsadat vanaisa, kelle kinnisideeks on kasvatada kapsaid. Kujutle lihasööjataime, kes sööb kalkunipraadidest tühjaks kogu linna, ning kaelkirjakut, kes saab koolis kohmakate kukerpallide eest hindeks vaid ühtesid!

Neid ja teisi hämmastavaid tegelasi kohtad fantaasiarikkas lavastuses, kus oma lemmiklugusid jutustab näitleja Tarmo Männard.

Lastele alates 5. eluaastast
Kestus 45-50 minutit

Vaata kogu MÄNGUKAVA või külasta veebipoodi ja OSTA PILET.

Nähtamatu poiss
Miksteater

 

Röövel Rumcajs
Teater Must Kast

Donald Tombergi kirjutatud „Nähtamatu poiss“ on lugu märkamisest - TEISE INIMESE MÄRKAMISEST enda kõrval. Mees ei märka naist oma kõrval perroonil, poiss ei märka väikest tüdrukut, kes hoolitseb lindude eest, keegi ei märka meest, kellele meeldib üle kõige naerda, vanemad ei märka oma last, kuni too muutub nähtamatuks. Igaühel on oma koht siin ilmas ja isegi siis, kui ta on teistsugune, võib ta olla teiste jaoks vajalik ning tähtis.

Kestus 40 minutit
Vanusele 5+

Loe pikemalt lavastusest >>>

Vaata kogu MÄNGUKAVA või külasta veebipoodi ja OSTA PILET.

 

Rumcajs on positiivne, inimlik ja humoorikas kangelane, kes ei kasuta oma jõudu ja tarkust kellelegi liiga tegemiseks. Ta astub välja ebaõigluse vastu, usub inimeste headusesse ja nende paremaks muutumisse.

Lastele vanuses 5-11 eluaastat
Esietendus 2. märtsil 2017.

Loe pikemalt lavastusest >>>

Vaata kogu MÄNGUKAVA või külasta veebipoodi ja OSTA PILET.

Aga ... Oot-oot!
Dan le Man

 

Noorte lood peeglis
Tartu Spontaansusteater

 

Imelises sõnadeta etenduses AGA ... OOT-OOT! (originaalis Ahem ... Wait Wait Wait) tuleb lavale prantslane Dan le Man, kes püüab vaatajate tähelepanu nii lihtsate kui ka ülikeeruliste trikkidega. Komöödia on inspireeritud mustkunstist, teatrist, tsirkusest, reisimisest ja elust enesest.

Kestus 40 minutit
Kogu perele

Loe pikemalt lavastusest >>>

Vaata kogu MÄNGUKAVA või külasta veebipoodi ja OSTA PILET.

 

See on etendus peeglitest ja peegeldamisest - näitlejad on peegliks loo jutustajale. Tunniajane etendus ongi üles ehitatud saalist räägitavate lugude peale. Saalisviibijad saavad rääkida oma lugusid ja need ärkavad laval näitlejate abil ellu.

NB! Sellele etendusele üksikpileteid ei müüda, etendus on mõeldud kogu klassiga osalejaile!

Piletite broneerimine ja lisainfo: teatri.kodu@mm.ee või telefonil 7461060.

Illusioon
Mustkunstiteater

 

Prometheus
Miksteater

Mustkunstnik Fred-Erik Johansoni lõbus ja üllatusterohke etendus, mis sobib igas vanuses pealtvaatajatele. Muinasjutulised valged tuvid, ebareaalsed ilmumise ja kadumise illusioonid, närvekõditavalt ohtlikud numbrid, humoorikas publiku kaasamine ja parim klassikaline mustkunst igale maitsele. Uskumatu muutub tõeliseks ja imed reaalsuseks ning kui veab, siis oled just sina see, kes laval mustkunstnikku abistada saab. Lisaks sellele on kavas ohtralt nalja ja kõik võivad ka ise väikese triki selgeks õppida. Ja loomulikult ilmub valge jänes just siis, kui sa seda kõige vähem oodata oskad.

Sobib kõigile alates 5. eluaastast.
Kestus 50 minutit. 

Vaata kogu MÄNGUKAVA või külasta veebipoodi ja OSTA PILET.


Kas tead, mida või keda uskusid vanad kreeklased? Või kuidas tekkisid esimesed inimesed? Kuidas nad endale tule said? Kes oli Prometheus? Ja miks kannavad inimesed kividega sõrmuseid? Kes tuleb vaatama, saab teada.

Miksteatri lavastuse märksõnaks on sütitav ja kõikeunustav mäng. Näha saab näitlejamängu, maskide, nukkude, lavakujunduse ja kostüümide tulevärki.

Lavastaja ja muusikaline kujundaja Kaido Rannik, kunstnik Maarja Meeru (Teater Vanemuine), kostüümikunstnik Jana Volke. Mängivad: Katrin Kalma, Kristo Toots ja Kaido Rannik.

Kogu perele (7+)
Kestus 60 minutit
Esietendus 20. jaanuaril 2018.

Vaata kogu MÄNGUKAVA 
või külasta veebipoodi ja OSTA PILET.

Mia saladus
Teatribuss

 

Värvilised mängud
Tantsuteater Dansema Leedust

 

“Mia saladus” on südamlik lugu sellest, kuidas üks pisike tüdruk õpib oma hirmuga toime tulema. Lisaks Miale on loos veel keegi, kes aitab tal hirmust võitu saada. Loos selgub, et alati tuleb oma muredest ja hirmudest rääkida, julgustatakse lapsi suhtlema ning teada saab, et hea sõbra toel on võimalik kõik raskused ületada.

Etendus on eriline selle poolest, et lapsed saavad aktiivselt etenduse kulgemisele kaasa aidata.

Tekst - Tanel Jonas (teater Vanemuine)
Lavastaja - Marko Mäesaar
Näitlejad - Veikko Täär või Marko Mäesaar,
Katrin Kalma, Andres Vago (kitarr)
Muusika - Andres Vago
Kunstnik - Marge Martin

Kestus 45 minutit
Sihtgrupp 4+

 Leedu tantsuteater Dansema kutsub
väikelapsi vanuses 0-3 eluaastat avastama kaasaegse tsirkuse-, tantsu-, ja teatrimaailma!

Kogu tegevus on üles ehitatud nii, et väikelaps jõuab jälgida, rahulikult etendusele kaasa mõelda ning soovi korral ka ise osaleda. Tähelepanu pälvivad lihtsad tegevused, selgete joontega kostüümid ning värviline keskkond. Osalejad istuvad otse valgustatud tantsupõrandal artisti ümber ringis.

Laps, kes veel kõndida ei oska, vaatab etendust saatja süles. Kelle jalg juba kannab, saab esinejate juhiseid jälgides kogeda rambivalgust ning panna proovile oma meeled ja oskused.

Sihtgrupp 0-3 aastased lapsed koos vanematega.

OSTA PILET TICKET BEST kodulehelt:
https://ticketbest.ee/activity/9851