Lavastused

Meie uue hooaja mängukavas on Tartu Mänguasjamuuseumi omalavastuseed VÄIKE PRINTS ja RAHA-HAA-HAA! ja Vanemuise teatri lavastused AINO JA HALDJAS, SÖÖBIK JA PISIK, VIKS JA KOBA ning uue üllatajana KLAABU.

Lisaks tulevad Teatri Kodule külla paljud meie vanad ja uued sõbrad. Hoidke julgelt meie tegemistel silm peal, sest mängukava täieneb jooksvalt!


 

Raha-haa-haa
Tartu Mänguasjamuuseum

 

UUS!

KLAABU
Teater Vanemuine

Lastelavastus „Raha-haa-haa“ põhineb samanimelisel 2014. aastal ilmunud lasteraamatul, mille autoriks on Leelo Tungal. Südamlik lugu räägib kahest kuningriigist – Naerumaast ja Vihamaast - ning seal valitsevatest kuningatest, andes nii väikesele kui ka suurele vaatajale hea ettekujutuse sellest, kui palju saab maailmas naeruga ära teha.

Kestus 50 minutit
Vanusele 5+

Loe pikemalt lavastusest >>>

Vaata kogu MÄNGUKAVA.
  Tantsulavastus lastele Jaan Rannapi ja Avo Paistiku raamatu põhjal

Klaabu on muinasjutuline olend, kes sündis pisitillukesest vihmapiisast. Klaabu eriliseks omaduseks on oskus oma kuju iga olukorra jaoks sobivaks muuta ning tänu sellele saab ta üle paljudest raskustest. Ükskõik kuhu Klaabu ka läheb ja mida ta teeb, ikka on ta sealjuures rõõmsameelne, abivalmis, heatahtlik ja uudishimulik ning toob ka teiste jaoks kaasa hea tuju!

Esietendus 12.01.2019 Teatri Kodus

Vaata kogu MÄNGUKAVA või
külasta veebipoodi ja OSTA PILET.

 
 
 
   


 

SÖÖBIK JA PISIK
Teater Vanemuine,
Urmas Sisaski lastemuusikal
Thorbjørn Egneri raamatu ainetel


 

Sööbik ja Pisik on Norra lasteraamatu tegelased, kes elavad Jussi hambaaukudes. Neil on väga hea elu, kuna Juss sööb siirupiga saia ning ei pese pärast seda hambaid. Lõpuks peab talle appi tulema hambaarst.

Kestus 40 minutit
Vanusele 3+

Loe pikemalt lavastusest >>>

Vaata kogu MÄNGUKAVA.


   
   
 

UUS! Beebiteater
PÄRISMÄNGULT   
Teatribuss

  

VIKS JA KOBA
Teater Vanemuine

Teatribussi beebidele ja kuni 3-aastastele väikelastele mõeldud lavastus “Pärismängult” sobib kõigile, kes mõistavad maailma ilma sõnadeta. Lavalt nähtav mängib vaatajate kujutlusvõimega, sõnade asemel kasutatakse loo edasiandmiseks helisid, vormi, värve ja liikumist.

“Pärismängult” räägib sellest, kuidas pärisilma ja mänguilma kohtumispunktis võib sündida midagi maagilist. Selle piiri peal on võlumaailm, kus on aega mängida ja hetkes olla, nautida avastamise ja õppimise rõõmu. “Pärismängult” on lugu armastusest, kasvamisest, tunnetest ja lihtsast rõõmust, mida mängu kaudu on võimalik tunda.

Loe rohkem >>>

Vaata kogu MÄNGUKAVA.
  Lugu kahest koolilapsest, kes õpivad üksteisega võistlemise asemel hoopis üksteise erinevusi austama. Viks on tubli. Koba on koperdis. Viks on tuliusin. Koba jälle pika taibuga. Viks teab, kuidas asjad olema peavad. Koba jälle seda, kuidas nalja saab.
Tänane matemaatika kontrolltöö kujuneb seikluseks, kus ülesanded väljuvad lehekülgedelt ja numbritest saavad tegelased. Viks ja Koba seisavad silmitsi tehetega, kus võrdselt on vaja nii ühe taipu kui teise loomingulisust.

Lugu jõuab publikuni füüsilise komöödia ja objektiteatri võtmes.
Esietendub Teatri Kodus 3. märtsil 2018 

Vaata kogu MÄNGUKAVA.
 
 
 
   

Külalised Teatri Kodus

  
   

Lumeeit
Kehra Nukk

 

Uinuv kaunitar
Teater Tuuleveski Jõhvist

 Lumehõnguline lugu sel­lest, kui­das kor­da­möö­da sa­tu­vad Lumeeide juur­de kaks kae­vu hü­pa­nud pe­re­tü­tart. Vir­ka ka­su­tü­tart, kes ai­tab Lu­meei­del hool­salt lu­me­pat­ju  klop­pi­da, pre­mee­rib Lu­meeit kuld­se kleidiga. Lais­ka pe­re­tü­tart, kes tööd ei taha teha, ka­ris­tab aga Lumeeit pi­gist klei­di­ga. Mis edasi juhtub, seda saab näha juba etendusel.

Etenduse kestuseks on 35 minutit.
Sobib vaatamiseks kogu perele. 
Teatri Kodus mängitakse seda lastestuudios. 
 Teater "Tuuleveski" toob Tartusse romantilise muusikalise muinasjutu nukkudega. Kõigile juba ammu teada ja tuntud loos sünnib kuningale ja kuningannale armas tütreke. Lisaks armastusele, salapärale ning seiklustele on selles muinasjutus muidugi oma roll nii headel kui ka halbadel haldjatel ...

Etenduse kestuseks on 45 minutit. 
Sobib kogu perele. 
Etendus on vene keeles!

Loe lähemalt >>>

Nähtamatu poiss
Miksteater


 

Telefonilood 
Miksteater

Donald Tombergi kirjutatud „Nähtamatu poiss“ on lugu märkamisest - TEISE INIMESE MÄRKAMISEST enda kõrval. Mees ei märka naist oma kõrval perroonil, poiss ei märka väikest tüdrukut, kes hoolitseb lindude eest, keegi ei märka meest, kellele meeldib üle kõige naerda, vanemad ei märka oma last, kuni too muutub nähtamatuks. Igaühel on oma koht siin ilmas ja isegi siis, kui ta on teistsugune, võib ta olla teiste jaoks vajalik ning tähtis.

Kestus 40 minutit
Vanusele 5+

Loe pikemalt lavastusest >>>

Vaata kogu MÄNGUKAVA >>>
 

Kui paljud lapsed kuulevad õhtuti unejuttu emalt või isalt ning seda elavas esituses? Kas tähtis on ainult ettelugemine kui akt iseenesest või aja leidmine lapse jaoks, koos veedetud aeg, päevale punkti panemine? Mis võib toimuda ühe lapse hinges, kelle isa on aastaid ära tööl? Mida tunneb isa, kes on perest lahus kuus päeva nädalas? Kas lahus elav perekond on ikka perekond?

"Telefonilood" põhinevad Gianni Rodari  samanimelisel lasteraamatul. 


Kestus 50 minutit

Vanusele 5+

Loe pikemalt lavastusest >>>

Vaata kogu MÄNGUKAVA >>>

Piip ja Tuut kontserdil
Piip ja Tuut teater

 

Mitte ainult naistest
Tartu Spontaansusteater

See on Piip ja Tuut klounipaari esimene lavastus, mis on valminud aastate jooksul publikuga koos improviseerides. Seda etendust tullakse ikka ja jälle vaatama, see on iga kord nagu uus ning hea on naerda teiste üle ja tervislik ka enda üle. Iga kord on see lugu erinev eelmisest – vaatajad on uued või väheke muutunud ja ilm on teine kui viimati.

Etenduses kehastavad Piip ja Tuut kahte koristajat, kellel on palutud pärast kontserti saal ära koristada. Sedakorda tulevad nad juba varakult kohale, et ka ise algavast kontserdist osa saada. Aga juhuslikult satuvad lavale, otse sadade pealtvaatajate silme ette ning ei saa sealt enne tulema, kui kõik trikid on ette näidatud.

Vaata kogu MÄNGUKAVA >>>
 Improvisatsiooniline etendus Tartu Spontaansusteatrilt. Kõik, mis sünnib, sünnib siin ja praegu. Kõigil on lugusid. 

Luguteater (i.k. playback theatre) on oma olemuselt improvisatsiooniline sotsiaalteater. See teatrivorm saab sündida tänu publiku jutustatud lugudele, mis leiavad tegevusliku väljundi näitlejate ettevalmistamata tagasimängus. Etendusele on oodatud kõik, keda huvitab inimestega juhtunu ning nende ümber sündinu.

Aga ... Oot-oot!
Daniel Renwicki särav komöödia 

 

Noorte lood peeglis
Tartu Spontaansusteater


Imelises sõnadeta etenduses AGA ... OOT-OOT! (originaalis Ahem ... Wait Wait Wait) tuleb lavale prantslane Dan le Man, kes püüab vaatajate tähelepanu nii lihtsate kui ka ülikeeruliste trikkidega. Komöödia on inspireeritud mustkunstist, teatrist, tsirkusest, reisimisest ja elust enesest.

Kestus 50 minutit.

Vanusele alates 6. eluaastast.

Loe pikemalt lavastusest >>>

Vaata kogu MÄNGUKAVA >>>

 

See on etendus peeglitest ja peegeldamisest - näitlejad on peegliks loo jutustajale. Tunniajane etendus ongi üles ehitatud saalist räägitavate lugude peale. Saalisviibijad saavad rääkida oma lugusid ja need ärkavad laval näitlejate abil ellu.

NB! Sellele etendusele üksikpileteid ei müüda, etendus on mõeldud kogu klassiga osalejaile!

Piletite broneerimine ja lisainfo: teatri.kodu@mm.ee või telefonil 7461060.

Illusioon
Mustkunstiteater

 

Mia saladus
Teatribuss

Mustkunstnik Fred-Erik Johansoni lõbus ja üllatusterohke etendus, mis sobib igas vanuses pealtvaatajatele. Muinasjutulised valged tuvid, ebareaalsed ilmumise ja kadumise illusioonid, närvekõditavalt ohtlikud numbrid, humoorikas publiku kaasamine ja parim klassikaline mustkunst igale maitsele. Uskumatu muutub tõeliseks ja imed reaalsuseks ning kui veab, siis oled just sina see, kes laval mustkunstnikku abistada saab. Lisaks sellele on kavas ohtralt nalja ja kõik võivad ka ise väikese triki selgeks õppida. Ja loomulikult ilmub valge jänes just siis, kui sa seda kõige vähem oodata oskad.

Sobib kõigile alates 5. eluaastast.
Kestus 50 minutit. 

Vaata kogu MÄNGUKAVA >>>


 

“Mia saladus” on südamlik lugu sellest, kuidas üks pisike tüdruk õpib oma hirmuga toime tulema. Lisaks Miale on loos veel keegi, kes aitab tal hirmust võitu saada. Loos selgub, et alati tuleb oma muredest ja hirmudest rääkida, julgustatakse lapsi suhtlema ning teada saab, et hea sõbra toel on võimalik kõik raskused ületada.

Etendus on eriline selle poolest, et lapsed saavad aktiivselt etenduse kulgemisele kaasa aidata.

Tekst - Tanel Jonas (teater Vanemuine)
Lavastaja - Marko Mäesaar
Näitlejad - Veikko Täär või Marko Mäesaar,
Katrin Kalma, Andres Vago (kitarr)
Muusika - Andres Vago
Kunstnik - Marge Martin

Kestus 45 minutit
Sihtgrupp 4+