10 ägedat asja, mida muuseumis avastada!

Mänguasjamuuseum on pilgeni täis mänguasju ja lapsepõlvemälestusi. Mõned mänguasjad on nii väikesed, et neid ei pane esimest korda muuseumisse tulles tähelegi. Mõned mänguasjad on aga nii vaiksed, et nad ei hakka vaatajale oma lugu rääkima. 

Muuseumi YouTube´i kanalil on mõned lood, mis on juba räägitud ja mõned asjad, mis väärivad avastamist!
 

1980. aastatel ja hiljemgi veel olid Polümeeris valmistatud karvastatud mänguasjad ehk samblaloomad armastatud kogumisobjektid. Küllap on igal tolleaegsel lapsel rääkida nende asjadega mõni oma lugu. 
Mänguasjamuuseumi teisel korrusel on välja pandud pisikesed vineerist mänguasjad, mis kannavad endaga kaasas ilusat ja põnevat lugu Tartus elanud arhitekt Nikolai Willerist ja tema perest.
Tartu Mänguasjamuuseumi püsinäitusel on välja pandud pisikesed vineerist mänguasjad, mida esmapilgul ehk ei oska märgatagi. Ometi kannavad nad endaga kaasas ilusat ja põnevat lugu arhitekt Nikolai Willerist ja tema perekonnast. Tartu Mänguasjamuuseumi filminukkude püsinäitusel saab näha muuhulgas ka omaaegse ETV menusarja "Pehmed ja karvased" nukke, mis valmistati Nukufilmi stuudios. 
  
ROHKEM MÄNGUASJADE LUGUSID >>>