Näitus "Barbie täiuslikud jõulud"

Tartu Mänguasjamuuseum avab jõulukuul traditsioonilise väljapaneku vanadest jõuluehetest, kuid lisaks sellele ka mininäituse jõulurõivais Barbie nukkudest. Barbie nukkude väljapanekus “Barbie täiuslikud jõulud” on jõulukleitides kollektsiooninukud.
Jõuluaja rõõmus sagin ja aastavahetuse sära on koha leidnud ka Barbie tegusas maailmas. Elegantseid peorõivais Barbie nukke on kollektsionääridele mõeldud pühadesarjas valmistatud juba 1988. aastast. Tähtpäevale kohaselt on riietel kasutatud kuldseid, hõbedasi, lumivalgeid, rohelisi, öötumedaid ja punaseid värve. Näiteks 2022. aasta kleidi eeskujuks oli jõulutähe punane õis. Lisaks on välja antud suurejoonelistes helkivates kostüümides Barbie-ingleid. Nii jõulukleitides kui inglirõivais nukke on Ameerika Ühendriikides ja mujal kasutatud jõulupuul või selle all pühadekaunistusena.

Muidugi leidub ilunukkude kõrval mitmeid mängimiseks mõeldud argisemaid jõulunukke ning Barbie jõulufilmide ainetel tehtud komplekte, kuid sel näitusel saab pilgu heita eelkõige glamuuritaridele.
Näitusel olevad nukud pärinevad Rimonne Baltic OÜ kogudest.
Näitust saab uudistada kuni 26. veebruarini 2023.