Vestlusring "10 x targemaks" 24.10.2019

Email again:
Järgmine 10 X TARGEMAKS vestlusring toimub 24. oktoobril kell 10.00 muuseumi mängutoas.
Seekord räägime teemal "KAS SINU LAPS OSKAB MÄNGIDA?"

Mäng on lapse igapäevaelu osa ning miski, mis aitab lapse ja vanema vahel sidet luua. Vaatamata sellele on tänapäeval lastel mängimiseks järjest vähem aega ning öeldakse, et paljud lapsed ei oska enam mängida.
Kuidas vanemana lapse mängu toetada ja hoolitseda selle eest, et lapse maailma mängulisus alles jääks, sellest tuleb rääkima  mänguterapeut Sirli Kivisaar.

Registreerimine sellel lehel oleva otsevormi kaudu. Kohtade arv on piiratud.
Lisainfo: ave.viirma@mm.ee
 
Sellest järgmine 10 x TARGEMAKS sarja vestlusring toimub 7. novembril kell 10.00. Teemaks on "Beebiviiplemine - Kellele? Miks? Kuidas?".

Kuidas aidata oma beebil ennast ja oma vajadusi meile selgeks teha kui ta veel sõnu öelda ei oska? Kuidas vähendada mudilase frustratsiooni ja laiendada tema eneseväljendusvõimalusi? Tule kuulama, kuidas viipekeele abil ka kuuljate laste varaseid eneseväljenduspüüdlusi toetada ja kõne arengule kaasa aidata.

Meile tuleb külla Karoliine Piksarv, eesti viipekeelel põhineva Eesti  oma beebiviiplemise programmi looja ja beebiviiplemise õpetaja, kes on oma kahe lapsega seda põnevat meetodit edukalt kasutanud.

 
 

KUIDAS SAAB 10 X TARGEMAKS?
Kord kuus neljapäeval tuleb muuseumisse üks oma ala spetsialist, kes räägib mõnel väikelapse vanematele olulisel teemal. Vestlusring toimub Tartu Mänguasjamuuseumi mängutoas (Lutsu 8) ning on mõeldud kuni 3-aastaste laste emadele ja isadele, kuid kindlasti võivad kuulama tulla ka suuremate laste vanemad. Rääkimise järel saab mõnusalt mängutoas mängida ja muuseumi uutele näitustele silma peale heita. Kuna kohtade arv on piiratud, on osalemiseks on vajalik eelregistreerimine!

MIKS TULLA?  Mänguasjamuuseumi vestlusringis on seepärast tore käia, et tarkust saab koguda koos lapsega! Jutuajamised toimuvad vabas vormis ning pärast esmast tarkuse kogumist saab esinejalt oma mõtetele tagasisidet küsida. 

KUI KAUA KESTAB? Üks kord kestab 1,5 tundi.

KUI PALJU MAKSAB SISSEPÄÄS? Üksikpilet (täiskasvanu + 1 laps) maksab 6 eurot.

Jutuajamised sarjast "10 x targemaks" on vabad vestlusringid. Kõik esinejad esindavad enda või oma organisatsiooni vaateid ja tõekspidamisi, mille puhul ei tarvitse tegemist olla absoluutse tõega. Soovitame vestlusringi astudes julgelt ka oma arvamust avaldada ja kaasa rääkida.